Zapoznaj się z...


InformacjePraktyki zawodowe w WSZKiPZ - Bądź krok przed innymi !

23-07-2015

W trakcie studiów studenci realizują praktyki zawodowe organizowane przez WSZKiPZ. Uczelnia współpracuje z wieloma gabinetami kosmetycznymi, firmami produkującymi surowce kosmetyczne, organizacjami, stowarzyszeniami i mediami branżowymi. Student może również sam wybrać miejsce praktyk, a Uczelnia zweryfikuje, czy spełnia ono wymogi programu.

 

Zobacz oferty praktyk dla studentów WSZKiPZ…

 

 

Nasza Uczelnia od 1 września 2014r. rozpoczęła realizację już piątego projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt „EDUKACJA, ROZWÓJ, KARIERA – STAŻE DLA KIERUNKU KOSMETOLOGIA” skierowany jest do studentów WSZKiPZ – dwóch ostatnich semestrów studiów stacjonarnych (dziennych) na kierunku kosmetologia I i II stopnia.

W ramach projektu zapewniamy:

 

WARSZTAT INTERPESONALNY - JAK DOBRZE PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WEJŚCIA NA RYNEK PRACY! (8 godzin)

rozwijający kompetencje interpersonalne, niezbędne do skutecznego wejścia na rynek pracy w dynamicznie rozwijającej się branży pielęgnacji zdrowia i urody.

Dzięki udziałowi w warsztatach studenci WSZKiPZ zdobędą podstawowe umiejętności z obszarów: radzenia sobie ze stresem, autoprezentacji, tworzenia swojego wizerunku, negocjacji, asertywności, zarządzania czasem, współpracy w zespole. Warsztat zakończy się wydaniem certyfikatu.

 

PŁATNE 3-MIESIĘCZNE STAŻE (240 godzin)

pozwolą zapoznać się ze specyfiką funkcjonowania branżowych przedsiębiorstw oraz wykorzystać nabytą podczas studiów wiedzę i umiejętności w rzeczywistych sytuacjach zawodowych.

 

Studenci zdobędą doświadczenie w firmach produkujących i dystrybuujących kosmetyki, m.in.: w działach marketingu przy kreowaniu komunikacji marketingowej, w działach związanych z opracowywaniem i optymalizacją receptur, produkcją, zarządzaniem jakością, standaryzacją i bezpieczeństwem stosowania produktów kosmetycznych oraz w działach obsługi klienta.

Studenci będą mogli również zdobyć praktykę w branży Beauty & SPA, w gabinetach o rozbudowanej ofercie zabiegowej, doskonaląc umiejętności w zakresie prawidłowego doboru i wykonywania specjalistycznych zabiegów kosmetycznych oraz zarządzania i organizacji ośrodków pielęgnacji zdrowia i urody.

 

Zobacz oferty staży dla studentów WSZKiPZ…

 

 

Akademia Urody (IKS) – Ośrodek praktyk dla studentów WSZKiPZ

 

Praktyczne podejście do edukacji widać w WSZKiPZ na każdym kroku. Już od 2007r. studenci mogą wykorzystać doskonalenie swoich umiejętności, ale także – co jeszcze ważniejsze – zetknąć się z realiami rynku usług kosmetycznych w ośrodku praktyk dla studentów WSZKiPZ  - tzw.: „Akademii Urody” (IKS). Profesjonalnie wyposażone gabinety kosmetyczne i podologiczne, w których zabiegi wykonują studenci WSZKiPZ pod okiem doświadczonych instruktorek. Jest to świetna szkoła, która uczy nie tylko praktycznych aspektów zawodu, ale również budowania relacji z klientem.

 

Zobacz ofertę Akademii Urody…

 

 

 

 

Krok do kariery

 

Przygotowanie studentów do realiów rynkowych to bardzo mocna strona Uczelni. Już w trakcie nauki studenci WSZKiPZ uczestniczą w wydarzeniach gromadzących środowisko decydentów branży kosmetycznej. Biorą udział w konferencjach; także jako prelegenci – prezentując swoje prace. „Nie są odtwórcze, stąd słuchają ich z zainteresowaniem zarówno praktycy o wieloletnim doświadczeniu na rynku, jak i ludzie nauki.” – mówi prof. dr inż. Jacek Arct, Prorektor ds. Nauki w WSZKiPZ.

 „To pierwszy krok do kariery; dać się poznać w środowisku ludzi, u których już za chwilę trzeba będzie szukać pracy. A jesteśmy jedyną Uczelnią w Polsce, gdzie prace dyplomowe są pracami praktycznymi, badawczymi.” – podkreśla prof. Arct.

 

 szkoła kosmetyczna | kosmetologia studia | kosmetologia warszawa |studia magisterskie kosmetologia | spa wellness |
Polityka prywatnosci

JEDYNE W WARSZAWIE STUDIA PODYPLOMOWE W MODUŁACH: CHEMIA I TECHNOLOGIA KOSMETYKÓW, KOSMETOLOGIA W MEDYCYNIE, PROFILAKTYKA I TERAPIA OTYŁOŚCI. SAM UKŁADASZ PROGRAM STUDIÓW! REKRUTACJA TRWA.