Zapoznaj się z...


InformacjeSeminarium naukowe WSZKiPZ

26-01-2015

Zapraszamy na seminarium naukowe WSZKiPZ, które odbędzie się w środę 11.02.2015 o godz. 16:00

w sali 117 ul. Podwale 13.

 

Temat: "Konserwanty na cenzurowanym oraz inne zmiany legislacyjne w obrocie kosmetykami"

Referujący: mgr  inż. Magdalena Krulikowska

 

Opis:

W związku z opublikowaną niedawno opinią Komitetu Naukowego SCCS, Komisja Europejska prowadzi prace w zakresie zmian prawnych dotyczących stosowania składników kompozycji zapachowych. Zaproponowano zakaz stosowania niektórych substancji w produktach kosmetycznych oraz wprowadzenie do wykazu potencjalnych alergenów dodatkowych ok. 90 substancji.

Ponadto w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej publikowane są kolejne rozporządzenia Komisji dotyczące ograniczeń w stosowaniu konserwantów i ich mieszanin w kosmetykach. Problem dotyczy powszechnie stosowanych surowców jak triklosan, parabeny, metylochloroizotiazolinon i metyloizotiazolinon, polyaminopropyl biguanide (PHMB). Inne konserwanty nadal znajdują się na cenzurowanym a Komisja szykuje kolejne zmiany. W związku z powyższym chciałabym, zaprosić Państwa na najbliższe seminarium WSZKIPZ, podczas którego postaram się w zwięzły sposób podsumować aktualny stan prawny w obrocie kosmetykami.

 

Wstęp wolny, zapraszam wszystkich zainteresowanych.szkoła kosmetyczna | kosmetologia studia | kosmetologia warszawa |studia magisterskie kosmetologia | spa wellness |
Polityka prywatnosci

JEDYNE W WARSZAWIE STUDIA PODYPLOMOWE W MODUŁACH: CHEMIA I TECHNOLOGIA KOSMETYKÓW, KOSMETOLOGIA W MEDYCYNIE, PROFILAKTYKA I TERAPIA OTYŁOŚCI. SAM UKŁADASZ PROGRAM STUDIÓW! REKRUTACJA TRWA.